تبلیغات
به روزترین مرجع دانلود و خرید بازی و نرم افزار - راهنمای کامل بازی اسکایریم (قسمت سوم) + کد تقلب


امروز :
به روزترین مرجع دانلود و خرید بازی و نرم افزار
mhsking.mihanblog.com وبلاگی برای شما !

فروشگاه بازی پلی استیشن 3 و ایکس باکس و کامپیوتر . با تحویل پستی

 فروشگاه بازی بزرگ گیمرز هلپر

برای ورود به فروشگاه اصلی و دیدن کلیه ی بازی ه ، روی عکس ها کلیک کنید یا روی نوشته ها کلیک کنید

نمونه ها:


13901129562 binarydomain x360 فروشگاه بازی بزرگ گیمرز هلپر13901129873 syndicate x360 فروشگاه بازی بزرگ گیمرز هلپر
13901127961 tekkenhybrid ps3 فروشگاه بازی بزرگ گیمرز هلپر13901127265 alanwake pc فروشگاه بازی بزرگ گیمرز هلپر

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 21 آذر 1390
راهنمای کامل بازی اسکایریم (قسمت سوم)اولا که شما باید golden claw که یک چنگک طلایی هست رو حتما داشته باشید. اگر یادتون باشه چند دقیقه قبل یک عنکبوت بزرگ رو کشتید و یک "دزد" رو از تار عنکبوت ها نجات دادید. در اصل بعد از آزاد کردن باید دزده رو میکشتید اما حالا که گذاشتید در بره، کافیه برید به مکانها بعدی و جسد دزد رو که با drauger ها (زامبی ها) درگیر شده و کشته شده بود، را پیدا کنید. حالا از توی جسدش golden claw رو پیدا کنید و بگیرید.
حالا بیاین جلوتر تا به همین در برسید. با زدن دکمه E روی دایره کوچکتر، golden claw در آن مکان نصب می شود و اگر ترتیب درستی برای 3 شکل بالایی پیدا کنید، در باز می شود. (یعنی golden claw مثل کلیده)
اما راه پیدا کردن اشکال، کافیه برید به کوله پشتی و golden claw رو انتخاب کنید. میبینید که پشت چنگک 3 شکل کوچک حکاکی شده که دقیقا همین 3 شکل موردنیاز ما است. اگر دکمه C را هم بزنید میتونید با zoom کردن اشکال رو راحت تر مشاهده کنید.

کد های تقلب بازی + ادامه راهنمایی در ادامه مطلب

توضیحاتی در مورد ارمور سازی و روش های بهبود ارمور و سلاح ها:

بهبود ارمور چیزیست که به تازگی به بازی اظافه شده و همه اش یک توجه ویژه به بازی Fallout میباشد. در بازی شما قادر هستید در محل خاصی سلاح و ارمور خود بهبود ببخشید و با انجام این عمل عددی به تعداد ارمورد یا عددی به تعداد دمیج سلاحتان اظافه میشود ولی همه اینها بستگی به اسکیل خاصی به اسم smithing دارد. این اسکیل به ساخت و ترمیم و بهبود سلاح و اشیاست. توجه کنید در بازی skyrim زره و سلاح های شما خراب و ضربه خورده نمیشوند و این یک امتیاز عالیست ولی شما میتوانید سلاحتان را بهبود ببخشید.

اول در مورد این اسکیل و پرک هایش توضیحی میدمپرک های سمت راستی مربوط به heavy armor هستند و پرک های سمت چپی مربوط به light armor میباشند

.smithing

درجه اول با نام steel smithing هست. به شما این اجازه را میدهد که ارمور و سلاح های استیل یا steel خود را دو برابر بهتر بهبود ببخشید و بتوانید در محل های مخصوصی به اسم forges سلاح ها و زره هایی با جنسیت استیل بسازید. اگر این پرک را نگیرید نمیتوانید بسازید.بعد از گرفتن این پرک قادرین یک سه راهی را بپیمایید که اول راه وسط با نام arcane blacksmith نام دارداین پرک نیاز به این دارد که لول سئهفاهدل شما به 60 رسیده باشد و برای بالا بردن این لول شما باید چیز بسازید یا تعمیر کنید یا کتاب های مربوط به ان را بخوانید.این پرک به شما اجازه میدهد سلاح ها و زره هایی که جادویی هستند را بهبود ببخشید و انان را قویتر کنید

سمت راست میرسیم به پرک Dwarven smithing :

نیاز به لول 30 .این پرک به نوع خاصی سلاح که جنسشان Dwarven هست بر میگردد. اینها نسل بعدی سلاح ها هستند و این پرم به شما این اجازه را میدهد تا این نوع سلاح ها و زره ها که جنسشان dwarven هستند را بسازید و همچنین در هنگام بهبود این گونه سلاح ها دو برابر انها را بیشتر بهبود ببخشید . البته محل بهبود بخشیدن و محل ساخت سلاح ها دو محل مجزاست اما همه انها در اهنگری ها یافت میشود.

پرک بعد از ان از سمت راست orsich smithing :

نیاز به لول 50 در اسکیل smithing دارد.
نوع جدید و بعدی سلاح ها و زره ها که شما میتوانید حالا ا ها را در forges بسازید و برای بهبود این گونه سلاح ها بعد از گرفتن پرک دو برابر بیشتر میتوانید بهبودشان ببخشید.

پرک بعدی از همین سمت ebony smithing:

این پرک نسل بعدی سلاح ها و ارمور ها هست و به لول 80 نیاز دارد. میتوانید این نسل سلاح و زره را بسازید و دو برابر بیشتر بهبودشان بدهید. توجه کنید که هر نسل و هر پرک بعدی سلاح و زره بهتر و گران قیمت تری هست.

پرک بعدی از همین سمت daedric smithing:

نیاز به لول 90 دارد. میتوانید این مدل زره و سلاح را بسازید. منظور از زره همان زره ها بوت ها و دستکش ها هست و من خلاصه وار مینویسم زره ها.بعد از این پرک میرسیم به پرک اخر که از دو سمت به این نقطه خواهید رسید اما قبل از ان پرک سمت چپ را هم تا این نقطه ادامه میدهیم.

light armor

پرک اول از سمت چپ elven smithing:

نیاز به لول 30. توانایی ساخت سلاح ها و زره ها ی این مدل ارمور های سبک و بهبود دو برابر ان ها.پرک بعدی advanced armors:نیاز به لول 50. توانایی ساخت scaled armor و plate armor را دارید و بهبود دو برابر این ها.

پرک بعدی از سمت چپ glass smithing :

نیاز به لول 70 . توانایی ساخت این نوع سلاح و زره و بهبود دو برابر ان ها.

پرک اخر از هر دو سمت با نام Dragon Armor:

نیاز به لول 100. میتوانید زره دراگون بسازید و دو برابر بیشتر پیشرفتشان دهید.این بود توضیحاتی درمورد این اسکیل.

نکته . در بازی تعدادی متنوعی سنک و قطعه فلز وجود دارد که هر کدام نام خاص و قیمت خاصی دارند. برای ساخت و بهبود سلاح و زره به این ها حتما احتیاج هست و همچتیت انواع متنوعی از پارچه ها و پوست ها خاص. در بازی شاید بدرد نخور به نظر برسند ولی لازم هستند. وقتی میخواهید چیزی بسازید در پایین ان چیز نوشته که چی لازم داره و شما باید ان را یا بخرید یا به دست اورید یا بدزدید. همیشه تعدادی را به دست اورده و جایی بگذارید چون نسبتا سنگین هستند. هیچ گاه ان ها را نفروشید اگر میخواید چیز بسازید. ان ها همه جا هستند و merchande ها amith یا اهنگر ها همه ان ها را میفروشند ولی همه بستگی به لول کلی شما را دارد که ان ها به بازی اظافه شوند مثلا توقع نداشته باشید با لول 1 سنگ طلا بخرید یا به دست اورید
این بود چکیده ای راجع به این پرک و طرز کارش


block یکی از مهمترین زره هایی هست که هم در این نسخه و هم در نسخه های پیشین با ان روبه رو بودیم و هستیم. در حقیقت توجه ویژه ای به خاطر این مهم به این زره شده. اغلب بازی کنان جنگ با شمشیر را میپذیرند و فکر میکنم اکثرا طبق تریلر های بازی دوستار یک شمشیر و یک سپر هستند.بنابر این این بار در این نسخه طراحی ویژه ای برای سپر و لول block شده است.این بار شما قادرید با سپر خود ضربه ای به حریف بزنید و با لول هایی که میگیرید جلوه های ویژه خلق کرده و حریف را بش یا گیج کنید.حال در مورد این اسکیل حرف خواهیم زد.
پرک اول shield wall:
این پرک اولین پرک بازی است و نیاز به داشتن لول خاصی از block را ندارد. این امکان را میدهد که سپر شما وقتی که از ان استفاده میشود 20% بیشتر تاثیر داشته باشد. ( باید گفت این بار عکس نسخه های پیشین همیشه سپر شما اثر ندارد و گاهی ضربه ای با انکه سپر را گرفته اید و استفاده میکنید به شما برخورد خواهد کرد. گاه به پا گاه به نیم تنه دیگر کارکتر ).این پرک که پرک اصلی شما نیز هست به ترتین 25% و نیاز به لول 20. 30% و نیاز به لول 40 . 35% و نیاز به لول 60 . و 40% و نیاز به لول 80 برای شما قابل اجراست و میتوانید پوینت های خود را تا این تعداد و با این لول ها به این پرک بدهید.

پرک بعدی از وسط با نام quick reflexes:
این پرک جذابیتی را هم به بازی میدهد و هم بسیار کار امد هست. نیاز به لول 30 دارد. وقتی حریف میخواهد ضربه ای محکم به شما وارد کند و شما سپر رت گرفته اید صحنه اهسته میشود و این امکان را دارید تا چند ثانیه هر کار میخواهید بکنید.در حقیقت یک نوع جلوه ویژه بسیار زیباست و کار امد. وقتی صحنه اهسته هست میتوانید هم فرار کنید هم با سپر ضربه بزنید و هم از شمشیر استفاده کنید.

پرک بعدی از سمت چپ deflect arrows:
نیاز به لول 30 بلوک. شما نمیتوانید از خود در برابر دشمنانی که از تیر و کمان استفاده میکنند با سپر محافظت کنید مگر انکه این پرک را بگیرید. در حقیقت این اسکیل میگوید اگر تیر و کمال به احتمالاتی به سپر شما برخورد کند ( میتوانید به بدن شما بخورد و به سپر نخورد ) انگاه هیچ دمیج و خسارتی به شما وارد نخواهد شد.

پرک بعدی از سمت چپ elemental protection:
نیاز به لول 50 و کسب پرک قبلی یعنی deflect arrows . این پرک خیلی کارامد هست و و حتما پیشنهاد میشود در طول بازی گرفته شود. این پرک برای محافظت در برابر جادو هایی از قبیل اتش یا fire و یخ یا ice و برق یا shock هست تا حد 50% از شما دفاع میکند. تجربه نشان میدهد دشمنان شما تا حد زیادی از این جادو ها استفاده میکنند . حتی دراگون ها.

پرک اخر از سمت چپ block runner:
نیاز به لول 70 و کسپ پرک های قبلی. این پرک به شما اجازه میدهد وقتی سپر را گرفته اید و از ان استفاده میکنید با سرعت بیشتری راه بروید و بدوید. پرک جالبی هست و خوب.اما به سمت پرک های سمت راستی برویم.

اولین پرک از سمت راست power bash:
پرک نیاز به لول 30 دارد و کسب پرک اول. به شما قابلیت بش کردن قدرتی میدهد. یعنی دشمنان وقتی با سپر ضربه میخردن برای مدتی گیج میشوند. بسیار مهم و لازم هست و باید ان را گرفت.پرک بعدی deadly bash:نیاز به پرک های قبلی و داشتن حداقل لول 50 بلوک. وقتی به دشمنان با سپر ضربه بزنید میبینید مقدار خیلی کمی از health انان کم میشود. این به شما اجازه میدهد که وقتی ضربه میزنید و حریف بش میشود 5 برابر بیشتر دمیج بخورد. بسیار پرک موثری هست.

پرک بعدی disarming bash:
نیاز به لول 70 و کسپ پرک های قبلی اش. یکی از بهترین پرک های بازی. این امکان را میدهد که اگر با سپر به دشمن ضربه بزنید ناگهان سلاحش به زمین بیافتد و او را بی دفاع کنید. خیلی پرک زیبایی هست زیرا حریف را خیلی خیلی ناتوان میکند.

پرک اخر و مهمترین پرک کل block چیزی نیست جز shield charge:
نیاز به لول 100 و کسب پرک های قبلی. به شما این امکان را میدهد که وقتی با سپر ضربه میزنید و حتی وقتی ضربه هم نزده باشید و حریف به شما ضربه بزند. حریف بر زمین افتاده و زمان زیادی برای کشتن او دارید. این پرک در سری قبل هم استفاده میشد اما به صورت خودکار بود و شما توانایی گرفتن ان را نداشتید تا وقتی لول block شما به حدی میرسید که این توانایی به صورت خودکار به شما اظافه میشد.

دوستان دقت کنید بعضی پرک ها تا 5 با یا کمتر قابل گرفتن هستند اما برای گرفتن پرک بعدی فقط کافیست یک بار ان ها را بگیرید.
سپر ها انواع مختلفی دارند و ان ها در صورت استفاده نشدن و فقط دست گرفتن انها به شما مقدار زیادی ارمور میدهند که میتواند از ضربه جلوگیری کند. شما قادرین در بازی سپر بسازید و ان را بهبود ببخشید. حتی با انها قوی ترین شخصیت های بازی را گیج و ناکارامد میکنید. برای بهترین بازی خود از سپر استفاده کنید.

در بازی خواه ناخواه به یک چیز وابسته اید و ان چیزی نیست جز ارمور. به صورت کلی شما دارای دو شخصیت هستید. یکی شخصیت استوار قوی و محکم و دیگری شخصیتی فرز و زرنگ و سرعتی. هر کدام راهی خاص میپیماید.
وقتی شخصیت خود را انتخاب کردید در حقیقت ارمور خود را انتخاب میکنید.دو نوع ارمور در کل سری elder scroll وجود دارد. یکی heavy armor و دیگری light armor

heavy armor از light armor موثر تر بوده ولی هم سنگین تر هست و هم پر سر و صدا تر و دست و پاگیر تر. اما تعداد ارموری که به شما میدهد خیلی بیشتر است.

heavy armor:

اولین پرک juggermaut نام دارد.
این پرک تا 5 بار قابل گرفتن است و مقدار ارمور و درجه ارمور شما را به ترتیب20% اظافه میکند. 40% و نیاز به لول 20 heavy armor دارد . 60% و نیاز به لول 40 . 80% و نیاز به لول 60 . 100% و نیاز به لول 80.این پرک در اخرین درجه ارمور شما را دو برابر بیشتر میکند البته فقط heavy armor را و هیچ ربطی به light armor ندارد.

پرک بعدی از سمت راست well fitted:
نیاز به لول 30 و کسب حداقل یک پرک قبلی. این پرک میگویید اگر همه زره های heavy armor را بپوشید از جمله کلاه خود . بوت یا چکمه . دستکش . زره بدن و پا. 25% دیگر به مقدار ارمور شما اظافه میشود ولی اگر فقط یکی از اینها نباشد اینگونه نخواهد بود.

پرک بعدی از سمت راست tower of strength:
نیاز به لول 50 و کسب پرک های قبلی از همین سمت هر کدام حداقل یک بار. این اسکیل میگویید اگر تنها heavy armor بپوشید 50% کمتر لنگ خواهید داشت یا تلو تلو دارید.

پرک بعدی از همین سمت matching set :
نیاز به لول 70 و کسب پرک های قبلی. این پرک خیلی جالب است و میگویید اگر شما یک ست heavy armor بپوشید ، منظور ست هماهنگ است یعنی از یک نوع مدل . مثلا همه چیزتان از steel باشد یا نوع دیگری از heavy armor باشد انگاه 25% به ارمور شما اظافه میشود و این با پرک well fitted هماهنگی دارد و در کل 50% اظافه میشود.

پرک اخر از همین سمت reflect blows:
نیاز به لول 100 و کسب پرک های قبلی. این پرک هم شرایط دارد و میگوید اگر همه زره های heavy armor مثل دستکش ، کلاه خود ، بوت و زره بدن و پا را بپوشید ( غیر از این عمل نمیکند ) ، شما 10% شانس دارید که وقتی دشمن به شما ضربه وارد میکند همه دمیج او به خودش وارد میشود و شما دمیج نمیخورید. . اما دقت کنید که فقط دشمنانی با سلاح های دستی یا melee اینگونه خواهند بود و مثلا اگر با جادو یا تیر و کمان ضربه بخورید شانسی برای برگردانندن دمیج به خود طرف ندارید.

اولین پرک از سنت چپ fists of steel:
نیاز به لول 30 و کسب لول اول. این پرک باعث میشود ضربات خیر مسلحانه یعنی با مشت اگر دستکش اهنی داشته باشید دمیج اظافی خواهد داشت. البته دستکش با نوع heavy armor.

پرک بعدی cushioned:
نیاز به لول 50 و کسب پرک قبلی. میگوید دمیجی که بر اثر افتادن از جایی به شما وارد میشود به نصف کاهش خواهد یافت اگر شما همه زره های heavy armor را پوشیده باشید. ( حتی یک مورد هم نباید از قلم افتد همه را باید بپوشید )

پرک آخر از این سمت conditioning :
این پرک نیاز به لول 70 دارد و کسب پرک های قبلیش. بسیار جالب است. میگوید وقتی زره های heavy armor را پوشیده اید ان ها هیچ وزنی نخواهند داشت و شما را هم کند نخواهند کرد. یکی از بینظیر ترین پرک ها که امتیاز عالی به شما میدهد و ارزش گرفتن را 100% دارد.

خوب تا اینجا برسی heavy armor را داشتیم حالا light armor را برسی میکنیم.توجه کنید light armor فرق خیلی زیادی با heavy armor دارد. درست است که ارمور خیلی کمتری به شما میدهد اما شما را کند نمیکند ، سر و صدای خیلی کمتری دارد و برای دزدی و جیب زنی مناسب است و کارکتری ماهر به شما ارائه میدهد.

light armor :
این مدل ارمور ها برای تیر و کمان ، جادوگری و بازی با انواع جادو ها ، دزدی و جیب بری و داشتن سرعت زیاد مناسب و طراحی شده اند. مقدار ارموری که به شما میدهند از heavy armor تا حد زیادی کمتر است اما با گرفتن پرک های مربوطه خواهید دید که خیلی هم بد نیست!اولین پرک Agile defender :طبق اکثر پرک ها 20% در مرحله اول به مقدار ارمور یا به درجه ارمور شما اظافه میکند و تا 5 مرحله به ترتیبخون آشام (Vampire)


همونطور که گفتیم ومپایر بودن در بازی Skyrim نوعی بیماری محسوب میشه. نام بیماری یی که باعث تبدیل شما به ومپایر و تمام تغییرات بعد از اون میشه Sanguinare Vampiris هستش، که همون طور که در تصویر زیر می بینید اگر در قسمت Active Effects تون این بیماری وجود داشته باشه، معنی اش اینه که علاوه بر کاهش 25 امتیاز از سلامتی تون، شما در حال تبدیل به ومپایر هستید:"بیماری Sanguinare Vampiris که اگر درمان نشه به زودی به ومپایر تبدیل خواهید شد!"بعد از ابتلا به این بیماری، بازی برای درمانش سه روز (72 ساعت) به شما مهلت میده که در طی این مدت سه روزه شما با دعا کردن در محراب هر یک از خدایان بازی، یا نوشیدن یک معجون Cure Disease می تونید از تبدیل شدن به ومپایر جلوگیری کنید، ولی اگر سه روز بگذره و درمانی صورت نگیره شما به ومپایر تبدیل می شید.

همچنین در طی این سه روز بازی به شما هشدارهایی میده که در صورتی که نمی خواید ومپایر بشید باید حواس تون به این هشدارها باشه و تا درمان بیماری آسونه، زود از شرش خلاص بشید. ابتدا در زمان ابتلا و شروع بیماری، مثل هر Disease دیگه ای هشدار ابتلا رو دریافت می کنید، و بعد هم یک سری هشدارهای دیگه، مثلا:

موقع طلوع آفتاب در بالای صفحه می نویسه:
You feel strangely weakened by the sunrise
یعنی: "تو به طور عجیبی از طلوع خورشید احساس ضعف می کنی"!

یا موقع غروب خورشید می نویسه:
You feel a strange thirst come over you
یعنی: "تشنگی عجیبی داره بر وجود تو مسلط میشه"!

بعد از پایان این 72 ساعت شما کاملا تبدیل به ومپایر می شید، که در اومدن از این حالت کار مشکل تریه (در ادامه توضیحش میدیم).


تبدیل به ومپایر:

وقتی یک ومپایر به شما حمله می کنه، با هر حمله اون شما 10 درصد احتمال داره مبتلا به بیماری Sanguinare Vampiris بشید. در صورتی که دوست دارید ومپایر بشید، باید اجازه بدید یک ومپایر بهتون حمله کنه. لیست زیر حاوی تعدادی از ومپایرها، یا محل هایی که ومپایر دارند هستش:

 


راحت ترین کارهایی که می تونید بکنید یکی اینه که به Broken Fang Cave در غرب Whiterun برید و با ومپایرهای اونجا درگیر بشید، و یکی دیگه این که به Blue Palace در شهر Solitude برید و با جادوگر اونجا به نام Sybille Stentor صحبت کنید. اون در مورد مشکلات اخیر مربوط به ومپایرهای غار Pinemoon Cave باهاتون صحبت می کنه و ازتون می خواد به اونجا برید و مساله رو حل کنید، که شما به اون غار میرید و اجازه میدید ومپایرها بهتون حمله کنند تا سرانجام پیغام ابتلا به Sanguinare Vampiris رو بهتون بده.

همونطور که گفته شد بعد از گذشت 72 ساعت تبدیل به ومپایر می شید.


مراحل و اثرات ومپایر شدن

ومپایر بودن چهار مرحله متفاوت داره. پس از این که کاملا به ومپایر تبدیل شدید از مرحله یک (Stage I) شروع می کنید، در ازای هر 24 ساعتی که از خون مردم تغذیه نکنید یک مرحله بالاتر میرید، و هر بار که خون بخورید از هر مرحله ای که باشید به مرحله یک برمی گردید.

این مراحل با همدیگه تفاوت های مهمی دارند، از جمله این که هر چی مرحله تون بالاتر میره بیشتر از شکل واقعی تون خارج می شین و شبیه ومپایر می شین (پوست بی رنگ تر - دندون های نیش بلند، و چشم های ومپایری)، و همچنین اثرات مثبت و هم اثرات منفی ومپایر بودن با پیشرفت در این مراحل بالاتر میرن.
"ومپایر بودن چهار مرحله داره که هر چه مرحله تون بالاتر باشه ظاهرتون واضح تر میشه و مردم بیشتر ازتون بدشون میاد"


اثرات موجود در مراحل رو کاملا توضیح میدیم (اثرات مثبت سبز و اثرات منفی قرمز):

اثرات موجود در در تمامی مراحل:
- به میزان 100 درصد مقاومت به بیماری یا همون Disease
- به میزان 100 درصد مقاومت به زهر یا همون Poison
- افزایش جادوهای Illusion به میزان 25 درصد

- تشخیص دادن شما در حالت نشسته و مخفی (Sneak) برای دیگران 25 درصد سخت تر میشه
- در طول روز اگر در فضای باز باشید، خط Health و Magicka و Stamina در صورت کاهش خودبخود پر نخواهد شد

اثرات خاص مرحله یک (Stage 1):
- به میزان 25 درصد مقاومت به هر نوع آسیب سرمایی یا همون Frost
- به میزان 25 درصد ضعف در مقابل هر نوع آسیب با آتش یا همون Fire
- در طول روز اگر در فضای باز باشید، خط Health و Magicka و Stamina شما هر کدام 15 واحد کاهش پیدا می کنه


اثرات خاص مرحله دو (Stage 2):
- به میزان 50 درصد مقاومت به هر نوع آسیب سرمایی یا همون Frost
- به میزان 50 درصد ضعف در مقابل هر نوع آسیب با آتش یا همون Fire
- در طول روز اگر در فضای باز باشید، خط Health و Magicka و Stamina شما هر کدام 30 واحد کاهش پیدا می کنه


اثرات خاص مرحله سه (Stage 3):
- به میزان 75 درصد مقاومت به هر نوع آسیب سرمایی یا همون Frost
- به میزان 75 درصد ضعف در مقابل هر نوع آسیب با آتش یا همون Fire
- در طول روز اگر در فضای باز باشید، خط Health و Magicka و Stamina شما هر کدام 45 واحد کاهش پیدا می کنه
- اکثر مردم در دنیای بازی اگر بخواید باهاشون وارد صحبت بشید جواب تون رو نمیدن


اثرات خاص مرحله چهار (Stage 4):
- به میزان 100 درصد مقاومت به هر نوع آسیب سرمایی یا همون Frost
- به میزان 100 درصد ضعف در مقابل هر نوع آسیب با آتش یا همون Fire
- در طول روز اگر در فضای باز باشید، خط Health و Magicka و Stamina شما هر کدام 60 واحد کاهش پیدا می کنه
- تقریبا تمام مردم دشمن شما میشن و به محض این که ببینندتون بهتون حمله می کنند، حتی همسرهاتون یا کسانی که همراه تونند


پس همونطور که می بینید مساله ای که مکررا در تاپیک های بازی پرسیده میشه که چرا همه به من حمله می کنند فقط متعلق به مرحله چهارمه، و علتش اینه که بیش از چهار روزه که از خون کسی تغذیه نکردید و ظاهرتون کاملا به ومپایر تبدیل شده و همه ازتون متنفرند و هر کس می بیندتون فوری حمله می کنه و در واقع زندگی تون توی بازی سیاه میشه!


قدرت ها و جادوهای ومپایرها

ومپایرها یک سری جادو و قدرت ویژه هم دارند که برخی شون فقط متعلق به مرحله خاصیه، و برخی دیگه همیشگیه. لیست این Magic ها:

Champion of the Night
در تمامی مراحل ومپایر بودن به میزان 25 درصد جادوهای Illusion افزایش قدرت پیدا می کنند.

Nightstalker's Footsteps
در تمامی مراحل ومپایر بودن تشخیص دادن شما در حالت نشسته و مخفی (Sneak) برای دیگران 25 درصد سخت تر میشه.

Vampire's Servant
به شما اجازه میده روزی یک بار یک مرده رو زنده کنید تا در کنارتون بجنگه. در مرحله یک فقط موجودات ضعیف مرده، در مرحله دو مرده های متوسط، در مرحله سه مرده های قوی، و سرانجام در مرحله چهار مرده های بسیار قوی رو می تونید زنده کنید.

Vampiric Drain
یک جادوی منحصر به فرده که به طور مداوم از فرد هدف شما Health کم می کنه و به شما اضافه می کنه.
در مرحله یک: هر ثانیه 5 واحد از Magicka شما کم و 2 واحد به Health تون اضافه می کنه.
در مرحله دو: هر ثانیه 10 واحد از Magicka شما کم و 3 واحد به Health تون اضافه می کنه.
در مرحله سه: هر ثانیه 15 واحد از Magicka شما کم و 4 واحد به Health تون اضافه می کنه.
در مرحله چهار: هر ثانیه 20 واحد از Magicka شما کم و 5 واحد به Health تون اضافه می کنه.

Vampire Seduction
این جادو مثل جادوی Calm عمل می کنه، و روزی یک بار قابل استفاده است. به این ترتیب که از مرحله 2 ومپایری به بعد، حریفان شما رو Level شون زیر 10 باشه برای 30 ثانیه آروم می کنه که باهاتون مبارزه نکنند.

Embrace Of Shadows

مشابه جاوی Invisibility هستش و روزی یک بار قابل استفاده است. فقط در مرحله چهار ومپایری می تونید ازش استفاده کنید و فایده اش هم اینه که برای 180 ثانیه کاملا نامرئی میشید و دیدتون در تاریکی هم بهبود پیدا می کنه. دقت کنید در صورت حمله به هر فردی یا استفاده از هر چیزی اثر جادو از بین میره.


تغذیه (Feeding) در حالت ومپایری

همونطور که گفته شد برای این که وارد مرحله های بالاتر ومپایری نشید لازمه که به طور مرتب از خون ملت تغذیه کنید! برای این کار باید در حالی که یک نفر گرفته خوابیده بهش نزدیک بشین و (در حالت نشسته یا ایستاده) دکمه Use (در نسخه PC دکمه E) رو بزنید و گزینه Feed رو انتخاب کنید. این کار رو با هر موجودی که می خوابه می تونید انجام بدید، ولی فقط خون بچه ها رو نمی تونید بخورید.

دقت کنید که اگر کسی ببینه که شما دارید خون یک فرد خوابیده رو می خورید فورا بهتون حمله می کنه، پس بهتره این کار رو مخفیانه انجام بدین.

چند کلک جالب توصیه شده برای تغذیه توسط Skyrim بازان دیار کفر:
- بر و بچه های Dark Brotherhood با ومپایرها مشکلی ندارند و فقط در صورتی که در حال خون خوردن از یه نفر دیگه ببینندتون باهاتون دشمن می شند و حمله می کنند. پس خوردن خون شون نسبتا راحت تره.
- از همراهان تون (Follower ها مثل لیدیا) هم میشه خون خورد. فقط باید به یه گوشه خلوت که یه تخت داره بکشونیدشون، باهاشون صحبت کنید و بهشون دستور بدید روی تخت بخوابند، و بعد تا فرصت هست سریع... کاربر گرامی یعنی چه؟ ادب داشته باشید! حدس تون غلطه! تا فرصت هست سریع خونش رو بخورید!
درمان حالت ومپایر

اگر در هر مسافرخانه ای از صاحبش در مورد شایعات بپرسید بهتون میگه که در شهر Morthal جادوگری به نام Falion داره در مورد ومپایرها مطالعه می کنه. به Morthal برید و با او ملاقات کنید. Falion از شما می خواد که یک Black Soul Gem براش ببرید، که البته می تونید توی همون صحبت هاتون به مبلغ 250 سکه از خودش این آیتم رو بخرید. مرحله بعد پر کردن اون Black Soul Gem با یک روح هستش که برای این کار باید جادوی Soul Trap رو روی یک حریف (شامل انسان - جانور -...) پیاده کنید و بعد به سرعت بکشیدش تا روحش وارد Soul Gem شما بشه. البته راه دیگه اش هم اینه که از یه اسلحه که جادوی Soul Trap درش وجود داره (مثلا Axe of Whiterun که ممکنه قبلا گرفته باشیدش) برای کشتن حریف تون استفاده کنید.

بعد از این که Black Soul Gem پر شده تون جور شد، برای Falion ببریدش. اون از شما می خواد در طلوع آفتاب (حدود ساعت 5 صبح به افق اسکایریم!) به محلی در خارج شهر برید و در اونجا مراسمی رو پیاده می کنه که شما رو از حالت ومپایر بودن خارج می کنه.

البته کار دیگه ای که شما رو از حالت ومپایر خارج می کنه، تبدیل به گرگ نماست. در این حالت بیماری ومپایری شما درمان میشه، ولی در عوض شما به بیماری گرگ نماها (Lycanthropy) مبتلا می شید و 100 درصد به بیماری های دیگه از جمله ومپایر بودن ایمنی پیدا می کنید.


نکات کنکوری ومپایر بودن:

- در حالت ومپایری، زیر نور آفتاب پوست شما به مرور زمان می سوزه.
- اگر در مرحله چهار هستید و همه بهتون حمله می کنند، می تونید با استفاده از قابلیت نامرئی بودن (چند سطر بالاتر در قابلیت های مرحله چهار توضیح داده شده) سریعا یکی رو یه گوشه ای پیدا کنید و ازش تغذیه کنید.
 

گرگ نما (Werewolf)


مبتلایان به بیماری Lycanthropy یا همون گرگ نماها می تونند روزی یک بار از فرم انسان به حالت وحشی و گرگ مانند خودشون تبدیل بشن که مزایای بزرگی براشون داره، ولی مدت زمان استفاده از این قابلیت محدوده (روزی 180 ثانیه) و یک گرگ نما برای افزایش این زمان تنها راهش اینه که در حالت وحشی از جنازه موجودات انسانی مرده تغذیه کنه. گرگ نماها بدنی عضلانی و صورتی شبیه به هیولا دارند و می تونند روی دو پا یا چهار پا حرکت کنند."یک گرگ نما در حالت حیوانی (وحشی) در بازی Skyrim"تبدیل به گرگ نما:

برای این که گرگ نما بشید باید خون یک گرگ نما رو بخورید. یک راه راحت برای این کار اینه که کوئست های گروه Companions رو در شهر Whiterun انجام بدید. در بین افراد گروه Companions حلقه ای از اعضا وجود داره که اگر چند کوئست رو تکمیل کنید، یکی از افراد این حلقه شما رو به محلی به نام Underforge می بره که در اونجا می تونید خون یک گرگ نما رو در زمانی که در حالت حیوانی و وحشی خودشه بنوشید و به این ترتیب به هیولایی به نام گرگ نما یا Werewolf تبدیل بشید.


اثرات گرگ نما شدن:

Beast Blood
این قابلیت باعث میشه در تمام مدتی که گرگ نما هستید، چه در فرم انسانی چه در حالت حیوانی، 100 درصد مقاومت نسبت به بیماری ها پیدا کنید.

Beast Form
به عنوان یک گرگ نما شما می تونید هر 24 ساعت یک بار و به مدت 180 ثانیه به حالت حیوانی یا وحشی (Beast) در بیاید. برای افزایش این مدت زمان باید گوشت جنازه موجودات زنده انسانی (یعنی نژادهایی که خودتون در ابتدای بازی می تونستید انتخاب کنید) رو بخورید، که هر بار تغذیه به شما 50 امتیاز سلامتی (Health) اضافه می کنه و مدت حالت وحشی تون رو هم 30 ثانیه بیشتر می کنه.

برای واردشدن به حالت حیوانی باید از منوی MAGIC به قسمت POWERS برید و قدرت Beast Form رو انتخاب کنید و بعد مثل یک فریاد (با دکمه Z در PC) وارد حالت وحشی بشید.

مزایای حالت وحشی:
- اضافه شدن 100 امتیاز به خط سلامتی (Health) شما.
- اضافه شدن 100 امتیاز به خط استقامت (Stamina) شما.
- دویدن سریع تر (حتی سریع تر از اسب ها در حالت چهارپا).
- گرگ ها به شما حمله نمی کنند.
- جرائم شما باعث افزایش جریمه (Bounty) نمیشن.
- با استفاده از دکمه فریاد (دکمه Z در نسخه PC) شما می تونید نعره بلندی بکشید که باعث فرار تمامی دشمنان نزدیک تون به مدت 60 ثانیه میشه.
- در حالت وحشی شما یک حمله قوی جهشی دارید که اکثر دشمنان تون رو فورا می کشه. برای اجرای این حمله دکمه Sprint رو بزنید (دکمه Alt در نسخه PC) و با دویدن سریع به سمت حریف یک حمله قوی (نگه داشتن کلیک چپ در PC) انجام بدید.
- یک گرگ نما می تونه بعضی مواقع دشمنان رو از گردن شون بگیره و مسافت زیادی اونها رو پرت کنه، یا سرشون رو با دندون هاش بکنه، که هر دو به مرگ فوری دشمن تون منجر میشن.
- گرگ نما در حالت حیوانی و در حین دویدن معمولی به سمت حریف می تونه با چنگال هاش ضربات قوی (یا Power Attack که در نسخه PC با نگه داشتن کلیک چپ ماوس انجام میشه) به حریف بزنه که مسافت زیادی اونها رو پرت می کنه و در حین پرت شدن می تونید ضربات دیگه ای هم بهشون بزنید که به راحتی اونها رو می کشه.
- در صورتی که یک ضربه کاری (Critical Hit) به حریف وارد کنید گرگ نما می تونه حریفان خودش رو با اجرای Execution ها به طرز فجیعی از بین ببره. Execution های گرگ نماها مشابه ضربات انتهایی صحنه آهسته کاراکترتون با اسلحه هستند که حتما بارها در بازی دیدید، با این تفاوت که خیلی خشن تر هستند و به صورت صحنه آهسته نمایش داده نمیشن.
- مبارزه با اژدهاها و Giant ها در بازی بسیار آسون تر میشه.

معایب حالت وحشی:
- دید شما از حالت سوم شخص خارج نمیشه.
- نمی تونید از جنازه هایی که می کشید چیزی بردارید.
- فقط با خوردن گوشت جنازه می تونید سلامتی تون رو برگردونید.
- نمی تونید هیچ آیتمی رو بردارید.
- از هیچ کدوم از اسلحه ها، آیتم ها، جادوها، تجهیزات،فریادها یا قدرت هاتون نمی تونید استفاده کنید.
- چون بدن تون بزرگ میشه ممکنه برای عبور از درها و معبرها مشکل داشته باشید.
- نمی تونید با هیچ کس صحبت کنید.
- تقریبا همه موجودات دنیای اطراف دشمن شما میشن، به استثنای همراهان (Follower ها). حتی بعضی گرگ نماهای دیگه تحمل نمی کنند که شما جلوی روشون تبدیل بشید.
- اگر کسی شما رو در حین تبدیل ببینه 1000 سکه جریمه (Bounty) براتون داره.
- از منوی کاراکتر (که با دکمه Tab در نسخه PC بالا میاد) نمی تونید استفاده کنید.
- نمی تونید از حالت نشسته جهت مخفی کاری استفاده کنید.
- قابلیت Beast Form که بعد از تبدیل به گرگ نما به دست میارید باعث میشه از مزایایی که از خوابیدن به دست میاد محروم بشید (مثل یاد گرفتن سریع تر مهارت ها).
- در حالت وحشی به شدت نسبت به اسلحه های Daedric حساسیت و ضعف پیدا می کنید.


درمان حالت گرگ نما

قبل از هر چیز باید بدونید که اگر یک بار گرگ نما بودن رو درمان کنید دیگه در بازی نمی تونید به حالت گرگ نما برگردید، پس با دقت تصمیم بگیرید.

برای درمان حالت گرگ نما باید کوئست های Companion ها رو انجام بدین

حلقه Hircine

این حلقه برای یک گرگ نما بسیار با ارزشه، چون یک قدرت اضافی عالی بهش میده. باز هم چون ماجرای این حلقه حاوی داستان یک ماموریته در اسپویلر توضیحش میدیم:نکات کنکوری گرگ نما بودن:
- همونطور که گفته شد ابتلا به بیماری Lycanthropy و گرگ نما شدن، بیماری ومپایر بودن در شما رو درمان می کنه، و شما نمی تونید همزمان هم ومپایر باشید هم گرگ نما.
- تا وقتی گرگ نما باشید هیچ بیماری دیگه ای هم غیر از Lycanthropy نمی تونید بگیرید.
- چنگال های گرگ نماها اسلحه های یک دستی حساب میشن و از قابلیت ها و Perk های این اسلحه ها بهره می برند.
- در طی یکی از ماموریت های Companions به نام Totems of Hircine شما می تونید Totem هایی به دست بیارید که به نعره شما در حالت حیوانی قابلیت های اضافه میدن (مثل احضار دو گرگ روح مانند یا تشخیص دادن موجودات زنده محیط اطراف).
- اگر دیگه به حالت حیوانی احتیاجی نداشتید برای خارج شدن ازش یه راه ساده اینه که صبر کنید (دکمه T در نسخه PC).
- اگر گرگ نما باشید در حالت انسانی هم افراد محیط اطراف تون با جملاتی به شما عکس العمل نشون میدن. مثلا میگن:

"I find your wolfish grin... unsettling"
یعنی: این پوزخند شبیه گرگت برای من آزاردهنده است.

"Is that... fur? Growing out of your ears"
اون چیه که داره از گوش هات می زنه بیرون؟ پشمه؟

"Have you been tending to your hounds? You smell like a wet dog"
تو تازگی از سگ های شکاریت مراقبت می کردی؟ بوی سگ خیس ازت میاد!

- گرگ نما بودن باعث میشه مزایایی که از نژاد انتخاب شده در ابتدای بازی به دست آورده بودید از بین بره، ولی اثرهای جادویی موجود کماکان بر روی کاراکترتون باقی می مونه.
- مثل بیماری ومپایرها، حالت گرگ نما رو هم در نسخه PC میشه با دوز و کلک و استفاده از دستورهای کنسول بازی برطرف کرد. باز هم تاکید می کنیم که استفاده از Cheat لذت بازی رو پایین میاره، ولی اگر به هر دلیل ترجیح میدین این کار رو بکنید در نسخه PC از طریق زیر عمل کنید::

 منبع :
به روزترین مرجع دانلود بازی وفیلم و نرم افزار

کد های تقلب بازی
Restore Health= Blue Mountain Flower + Butterfly WingFortify
Health= Giant’s Toe + Hanging MossRegenerate
Health =Juniper Berries + Nordic BarnacleDamage
Health (Weak)=Falmer Ear + Imp StoalDamage
Health (Strong)=River Betty + Falmer EarDamage
Magicka=Butterfly Wing + Hanging
MossParalysis=Imp Stoal + Canis RootRestore
Stamina=Pine Thrush Egg + Purple Mountain FlowerFortify
Stamina=Lavender + GarlicRegenerate
Stamina=Bee + Mora TapinellaRegenerate
Magicka=Garlic + Salt PileFortify
Magicka=Red Mountain Flower + Tundra CottonRestore
Magicka=Creep Cluster + Red Mountain
FlowerResist Fire=Fly Amanita + SnowberriesResist
Shock=Glowdust + SnowberriesResist
Frost=Snowberries + Thistle
BranchInvisibility=Nirnroot + Chaurus EggsWater breathing=Chicken’s Egg+Nordic Barnacle

برای Complicated PotionsInvisibility and Regen
Health=Luna Moth Wing + Vampire DustParalysis and Damage
Health= Canis Root + Imp Stool + River BettyRestore Health and
Fortify Health=Wheat + Blue Mountain FlowerRegen
Magicka, Fortify Magicka, Restore Magicka=Briar Heart + Jazbay Grapes + Moon SugarFortify One-handed, Fortify Light Armor, Fortify One-handed=Hawk Feathers + Rock Warbler Egg + Beehive HuskFortify Heavy Armor, Fortify Block, Resist Frost=Briar Heart + Thistle Branch + Slaughterfish ScalesFortify Magicka, Fortify Destruction, Restore Magicka=Briar Heart + Ectoplasm + GlowdustRegen Magicka, Resist Frost, Restore Magicka, Resist Fire=Snowberries + Moon Sugar + Fire SaltsRegen Health, Invisibility, Cure Disease, Fortify Light Armor=Luna Moth Wing + Vampire Dust + Hawk Feathersطبقه بندی: راهنمایی در بازی ها، 
برچسب ها: راهنمای کامل بازی اسکایریم (قسمت سوم) راهنمای کامل بازی اسکایریم راهنمای کامل بازی راهنمای بازی اسکایریم کد تقلب کد تقلب در اسکایریم کد تقلب اسکایریم skyrim کد skyrim،
ارسال توسط mhs king
تبلیغات
نظر سنجی
وبلاگ دوباره راه افتاد ! نظرتون چیه؟؟

صفحات جانبی
آرشیو مطالب
مترجم(translator)
صلوات
پیوند های روزانه
سیستم جامع افزایش بازدید پردیس باکس
لینك باكس هوشمند مهر،افزایش بازدید،لینک باکس،افزایش امار،مهر باکس

ابزار وبمستر

قالب وبلاگ